Centrum.hu
Rendkívüli hír! Home office-t javasol a kormány a hőség miatt – rendkívüli intézkedéseket kérnek a munkáltatóktól

Négy kisgyereket hagyott a játszótéren egy anya – rendőrségi és gyámügyi eljárás indult

Rendőrségi és gyámhatósági eljárás indult egy nő ellen, aki négy gyermekét egy játszótéren hagyta felügyelet nélkül. A legkisebb gyerek mindössze kétéves volt. Az eset nagy felháborodást váltott ki, a hatóságok pedig vizsgálják, hogy veszélyeztette-e a kicsik testi és lelki épségét.

A 24.hu beszámolója szerint a gyerekekre járókelők figyeltek fel, akiknek feltűnt, hogy hosszabb ideje egyedül tartózkodnak a játszótéren. A helyszínre végül rendőröket hívtak, akik megkezdték az ügy kivizsgálását.

Azt mondta, dolga volt

A nő később megjelent a helyszínen, és elmondása szerint azért hagyta ott a gyerekeket, mert el kellett intéznie valamit. A hatóságok szerint azonban különösen aggályos, hogy a négy gyermek közül a legkisebb még csak kétéves volt, így önálló felügyelet nélkül hagyása komoly kockázatot jelenthetett.

A rendőrök adatgyűjtést végeztek, és értesítették a gyermekvédelmi szerveket is. A gyámhatóság vizsgálja a család körülményeit, valamint azt, hogy történt-e veszélyeztetés.

Súlyos következményei lehetnek

A szakemberek szerint a kisgyermekek rövid idő alatt is veszélyes helyzetbe kerülhetnek felügyelet nélkül. Egy játszótéren előfordulhatnak balesetek, eltűnés, idegenekkel való kapcsolatfelvétel vagy más váratlan események, amelyek miatt különösen fontos a folyamatos szülői jelenlét.

Magyarországon a kiskorú veszélyeztetése súlyos jogi következményekkel járhat, amennyiben bizonyítható, hogy a szülő vagy gondviselő mulasztása veszélybe sodorta a gyermek testi, értelmi vagy erkölcsi fejlődését.

A gyámhatóság is vizsgálódik

Az ügyben a gyermekvédelmi hatóságok is eljárnak, hogy megállapítsák, egyszeri esetről van-e szó, vagy korábban is előfordult hasonló mulasztás. A vizsgálat eredményétől függően különböző gyermekvédelmi intézkedésekre is sor kerülhet.

A hatóságok arra kérik a szülőket, hogy még rövid időre se hagyják felügyelet nélkül a kisgyermekeket közterületen, hiszen egy váratlan helyzet akár percek alatt tragédiához vezethet.

Kép forrása: Sand, Sandpit, Toy

Forrás: 24.hu -  Négy gyerekét hagyta játszótéren egy anya, a legkisebb kétéves volt

2026. június 17. 9:47

További hírek