Centrum.hu
Rendkívüli hír! Home office-t javasol a kormány a hőség miatt – rendkívüli intézkedéseket kérnek a munkáltatóktól

Kigyulladt egy hulladéklerakó Cegléden – nagy erőkkel dolgoznak a tűzoltók

Jelentős tűz ütött ki péntek reggel egy hulladéklerakóban Cegléd külterületén, az M4-es autópálya közelében. A lángok megfékezésére nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók, miközben a hatóságok folyamatosan figyelik a környezet állapotát és a levegő minőségét.

Több száz négyzetméteren ég a hulladék

A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a lerakóban mintegy 700 négyzetméteren kommunális hulladék gyulladt ki. A helyszínen a ceglédi hivatásos tűzoltók mellett több más egység is dolgozik, a beavatkozást vízszállító járművek segítik.

A Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság közlése alapján körülbelül 40 tűzoltó és 10 jármű vesz részt az oltási munkálatokban.

Folyamatosan mérik a levegő minőségét

A nagy mennyiségű égő hulladék miatt a katasztrófavédelem mobil laborja a helyszínen folyamatos méréseket végez. A szakemberek azt figyelik, hogy a füst és az égés során keletkező anyagok jelentenek-e egészségügyi kockázatot a környéken élők számára.

Egyelőre nem érkezett tájékoztatás arról, hogy a tűz lakóterületeket veszélyeztetne, de a hatóságok fokozott óvatossággal kezelik a helyzetet.

Az M4-es közelében történt az eset

A tűzeset Cegléd külterületén, az M4-es autópálya közelében történt. A környéken közlekedők számára a füst messziről is látható lehetett, a közösségi médiában több helyi lakos is képeket osztott meg a helyszínről.

Még tart az oltás

A cikk írásakor a tűzoltók továbbra is dolgoznak a lángok megfékezésén. A hatóságok várhatóan a nap folyamán adnak újabb tájékoztatást arról, hogy sikerült-e teljesen eloltani a tüzet, illetve mi okozhatta a hulladéklerakó kigyulladását.

Kép forrása: Pixabay - Fire fighters, Respiratory protection, Feuerloeschuebung

Forrás: 24.hu, - Kigyulladt egy hulladéklerakó Cegléden, a tűzoltók jelentős erőkkel vonultak ki

2026. június 19. 9:27

További hírek